
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Height - Seated (Max) | 1.2 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 1.2 mm |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Self Resonant Frequency | 160 MHz |
| Type | Wirewound |
| Current Rating | 1.9 A |
| DC Resistance (DCR) | 33 mΩ |
| Shielding | Unshielded |
| Inductance | 470 nH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 3.2 A |
| Max Saturation Current | 2.6 A |
| Max Temperature Rise Current | 1.9 A |
| Temperature Rise Current | 2.28 A |
| Max Length | 3.1 mm |
| Max Width | 3.1 mm |
| Min Length | 2.9 mm |
| Min Width | 2.9 mm |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13430
Ext.Price$0.13430
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13430 | $0.13430 |
| 10 | $0.12043 | $1.20430 |
| 50 | $0.10800 | $5.40000 |
| 100 | $0.09634 | $9.63400 |
| 500 | $0.08594 | $42.97000 |
| 1000 | $0.08016 | $80.16000 |
| 3000 | $0.07477 | $224.31000 |
